Oficjalna strona Gminnego Ośrodka Kultury
Ustronie Morskie

Aktualności

2018-09-11 Spieczona Ziemia

Zapraszamy do udziału w grze LARP "Spieczona Ziemia". Rozpoczęcie już w sobotę, 15 września o godz 09.00 przy CSR "Helios", ul. Polna3.

Wprowadzenie oraz REGULAMIN wydarzenia SPIECZONA ZIEMIA 2225r.
zapraszam do zapoznania się.

Około 20lat temu, pewnego zimowego dnia, niebo nagle rozbłysło oślepiającym światłem, a po chwili deszcz płonących okruchów skalnych spadł na miasto.
Spustoszył niemal wszystko, wyrządził olbrzymie zniszczenia budynków i ulic, przyniósł wielomilionowe straty, flora i fauna została niemal całkowicie zgładzona. Asteroidy te w czasie zderzenia z Ziemią wywołały kataklizm na skalę całego kontynentu. Zmieniły one bowiem trajektorie Ziemi wokół Słońca. W wyniku tego dni stały się bardzo długie, a noce skrajnie krótkie, amplituda temperatur w dzień i w nocy zaczęła sięgać nawet 60 stopni! W nocy zaczęły panować mrozy, natomiast w ciągu dnia ludzie zmagali się z około 50-cio stopniowymi upałami. Powstałe zmiany klimatyczne nie dotyczyły jednak tylko niebezpiecznych wahań temperatur, największym problem stały się często pojawiające się burze piaskowe, deszcze radioaktywne oraz pustoszące ostatnie osady pożary.
Ludzie, którzy przeżyli, ciągle walczą o przetrwanie, na terenach które kiedyś były ich ostoją i miejscem w którym czuli się naprawdę bezpiecznie. Strach, ból po stracie najbliższych i niepokój o każdy kolejny dzień wzbudzają w nich emocje i wywołują zachowania bezwzględne, pozbawione jakichkolwiek uczuć i empatii.
Mimo upływu lat, mieszkańcy nieustannie zmagają się ze skutkami katastrofy. Podstawowymi elementami zapewniającymi przeżycie jest odzież ochronna, broń i jedzenie. Jednym z większych problemów jest jednak miejsce do życia, ponieważ zniszczenia były tak wielkie, że ludzie nie zdołali odbudować miast, domów i gospodarstw. Jedynym wyjściem było stworzenie schronów na spieczonej ziemi. Możliwe jest to jednak tylko w ściśle określonych miejscach, dlatego osady są oddalone od siebie nawet o kilkanaście kilometrów. Klimat nie sprzyja pieszym wędrówkom, więc podróż z jednego miejsca do drugiego zajmuje nawet klika dni. W wielu przypadkach jest jednak konieczna. Pomiędzy osadami czyha jednak na piechurów wiele niebezpieczeństw, grasują tam bowiem brutalne gangi, dla których drugi człowiek nie posiada żadnej wartości, oprócz tej którą „ ma w kieszeni” . Przez to droga pomiędzy nimi często przypomina ogromną mogiłę.
W osadach również nie jest bezpiecznie, bowiem chęć przeżycia jest tak silna, że kradzieże i morderstwa za przysłowiowy kawałek chleba lub broń, która może ocalić i tak marne życia są na porządku dziennym.
W takich warunkach przyszło Wam żyć, jednym powodzi się lepiej innym gorzej, ale żyjecie!
Cel główny- podany zostanie po rozdzieleniu ról grczom.
Cele poboczne - przypisane są do konkretnej postaci. (będą przestawione, na miejscu, po przydzieleniu określonych ról)
Impreza odbędzie się 15września 2018r. w Ustroniu Morskim, na terenie przy Basenie Helios. Wszystkich uczestników imprezy zapraszamy na miejsce zbiórki o godz. 9.00. W ciągu pierwszych 30 minut organizatorzy przewidzieli czas na zapoznanie się z tematyką eventu, regulaminem, omówieniem ogólnych zasad gry oraz wybranych ról. Zakończenie imprezy, wyłonienie zwycięzców przewidziane jest na godzinę 20.00
Regulamin
Postanowienia ogólne
Regulamin kierowany jest do wszystkich osób, które w czasie trwania Imprezy będą przebywać na terenie, na którym przeprowadzana jest Impreza. Każda osoba przebywająca na tym terenie w czasie trwania Imprezy obowiązana jest stosować się do postanowień niniejszego Regulaminu. Celem Regulaminu jest zapewnienie bezpieczeństwa, poprzez określenie zasad zachowania się osób obecnych na Imprezie.
1. Osoby nietrzeźwe nie będą wpuszczane na teren imprezy.
2. Zakazane jest:
a) niszczenie elementów wystroju, bowiem osoby które się tego dopuszczą będą zobowiązane do pokrycia wszelkich strat,
b) jakiekolwiek działanie, a w szczególności rzucanie jakichkolwiek przedmiotów, mogących stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia lub bezpieczeństwa osób przebywających na terenie Imprezy,
c) używanie przemocy wobec innych uczestników gry,
d) niszczenie krzewów i drzew znajdujących się na terenie Imprezy.

3. Zabrania się wnoszenia i posiadania w trakcie Imprezy:
a) broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów,
b) materiałów wybuchowych,
c) wyrobów pirotechnicznych,
d) napojów alkoholowych,
e) materiałów pożarowo niebezpiecznych,
f) środków odurzających lub substancji psychotropowych.

4. Wszelkie uwagi, spory, pytania powinny być kierowane do organizatorów.

5. Gra odbędzie się w trzech 3 godzinnych etapach, każdy będzie punktowany osobno.
Pomiędzy etapami przewidziane są ok 30-sto minutowe przerwy.
5. Punktacja:
a) wykonanie zadania głównego 20 pkt.
b) zadanie poboczne 3 pkt.
c) odgrywanie postaci 0-5 pkt. (subiektywne odczucia organizatorów)
d) charakteryzacja odgrywanej postaci 0-5 pk (subiektywne odczucia organizatorów)
Dla pierwszej 3 osób z największą ilością punktów przewidujemy nagrody!

 

Share |
Czytaj także:
Spotkania z Satyrą i Karykaturą "Morka" 2020
Zapraszamy do udziału w XVI1/2 Spotkaniach z Karykaturą i Satyrą "Morka". Baw się razem z nami tym razem online! Co tydzień prezentować będziemy nowe rysunki satyryczne!  czytaj więcej »
Kalendarz imprez letnich sierpień 2020
Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez letnich, które odbędą się w Ustroniu Morskim w miesiącu sierpniu  czytaj więcej »
Ustronie Morskie z certyfikatem Przyjazna Plaża
Kąpielisko „Nadbrzeżna” w Ustroniu Morskim otrzymało Certyfikat Jakości „Przyjazna Plaża” na sezon 2020. Wyróżnienie to przyznawane jest na podstawie przesłanego do Fundacji dla Edukacji Ekologicznej formularza, który zawiera kryteria programu Przyjazna Plaża.  czytaj więcej »
Wybory prezydenckie 2020
Szanowni Państwo, w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, zmieniła się siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 1 w Ustroniu Morskim. Lokal wyborczy został przeniesiony z Gminnego Ośrodka Kultury do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej przy ul. Wojska Polskiego 8. czytaj więcej »
Kalendarz imprez letnich lipiec 2020
Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez letnich, które odbędą się w Ustroniu Morskim w miesiącu lipcu. czytaj więcej »
Kalendarz wydarzeń
 <<sierpień 2020>> 
PnWtŚrCzPiSoNi
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

© 2011 Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim, ul. Nadbrzeżna 20, 78-111 Ustronie Morskie, tel. 094 35 15 803,
gok@gok.ustronie-morskie.pl, www.gok.ustronie-morskie.pl