Oficjalna strona Gminnego Ośrodka Kultury
Ustronie Morskie

Aktualności

2016-08-05 Wyróżnienie dla Złotej Rybki

W Przeglądzie uczestniczyło 29 zespołów z regionu: Zespół dziecięcy Iskierki ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Tychowie ,Stowarzyszenie Śpiewacze Lechici z Koszalina, Zespół Śpiewaczy Domasławianie z Domasławic, Zespół Ludowo – Śpiewaczy Złoty Łan z Wiekowic, Zespół Śpiewaczy Podlotki z Gościna, Ludowy Zespół Śpiewaczy Bursztyny z Sianowa, Zespół Śpiewaczy Kwiat Paproci z Wierciszewa, Ludowy Zespół Śpiewaczy Krosinianki z Krosina, Zespół Ludowy Sławnianki ze Sławna, Zespół Pomorzanki z Czarneńskiego Centrum Kultury, Kapela Adamczyków z Motarzyna, Zespół Zalesie z Mścic, Zespół Serenada z Czarneńskiego Centrum Kultury ,Zespół Śpiewaczy Seniorów Zacisze Dzielnicy Rokosowo z Koszalina, Zespół Sąsiedzi zza miedzy z Wyszeborza, Zespół Ludowy Dobrowianki z Dobrowa, Zespół Śpiewaczy Kwiaty Polskie z Tymienia, Zespół Ludowy Radość z Tychowa, Ludowy Zespół Śpiewaczy Ostrowianie z Ostrowca, Zespół Ludowy Złota Rybka z Ustronia Morskiego, Zespół Śpiewaczy Swojacy z Sitna, Zespół Niwa z Koszalina, Zespół Ludowy Strzeczonianki ze Strzeczony, Zespół Słupianki z Debrzna, Ludowy Zespół Śpiewaczy Nestor z Rosnowa, Zespół Śpiewaczy Biadule z Kinowa,  Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bobolicka z Bobolic, Ludowy Zespół Śpiewaczy Polna Grusza z Biesiekierza, Zespół Ludowy Pieńkowianie z Postomina.

Wykonawców oceniała Komisja w składzie: Edward Klepczyński – przewodniczący, Mirosław Banaszak i Zbigniew Raczewski – Sekretarz Powiatu Białogardzkiego.

Przyznano wyróżnienia następującym zespołom: Podlotki z Gościna, Kwiaty Polskie z Tymienia, Złota Rybka z Ustronia Morskiego, Radość z Tychowa, Sławnianki ze Sławna, Nestor z Rosnowa, Polna Grusza z Biesiekierza, Serenada z Czarnego, Pomorzanki z Czarnego.

W kategorii pieśni i tańca przyznano następujące nagrody: I miejsce – Zespół Ziemia Bobolicka z Bobolic, II miejsce – Zespół Iskierki z Tychowa.

W kategorii śpiewaczy i kapel  przyznano następujące miejsca: I miejsce – Swojacy z Sitna, II miejsce – Biadule z Kinowa, III miejsce – Sąsiedzi zza miedzy z Wyszeborza oraz Dobrowianki z Dobrowa.

Share |
Czytaj także:
Chór przyjechał!
Zapraszamy na koncert Chóru Kameralnego Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego. Koncert odbędzie się w sobotę 22 września o godz. 19.00 w sali widowiskowej GOK.   czytaj więcej »
Spieczona Ziemia
2018-09-11 Spieczona Ziemia
Zapraszamy do udziału w grze LARP "Spieczona Ziemia". Rozpoczęcie już w sobotę, 15 września o godz 09.00 przy CSR "Helios", ul. Polna3.   czytaj więcej »
Warsztaty nabór!
12 września w środę o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie informacyjne i nabór na warsztaty. Czekamy na Was w Gminnym Ośrodku Kultury  przy ul. Nadbrzeżnej 20.  czytaj więcej »
Święto Plonów już za nami
W minioną sobotę, 08 września odbyły się Gminne Dożynki w Ustroniu Morskim. Uroczystości, w czasie których dziękowano za tegoroczne plony rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym czytaj więcej »
„Złote rybki” nagrodzone
W dniach 22 – 26 sierpnia we Włocławku odbyła się 18 edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS 2018”. Przegląd odbywa się co dwa lata i ma charakter międzypokoleniowy.   czytaj więcej »
Kalendarz wydarzeń
 <<wrzesień 2018>> 
PnWtŚrCzPiSoNi
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

© 2011 Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim, ul. Nadbrzeżna 20, 78-111 Ustronie Morskie, tel. 094 35 15 803,
gok@gok.ustronie-morskie.pl, www.gok.ustronie-morskie.pl